Competiția ,,Tekwill Junior Ambassadors”

Felicitări elevilor Ivaneț Sofia și Paciu Alexei care sunt finaliștii  la Categoria ,,Design Grafic”, Treapta Gimnazială, regiunea Nord , timp de doar câteva luni au dezvoltat identitatea vizuală a unei cafenele din or. Rîșcani.

Suntem siguri că acești juniori ambasadori vor continua să impresioneze și să inspire cu creațiile lor în viitorul apropiat. Le urăm succes în finală!!!

Concursul își propune dezvoltarea în rândul elevilor a competențelor digitale, creative, valorificarea ideilor inovative cu impact social pentru comunitate, sporirea interesului pentru disciplinele din domeniul IT precum și susținerea tinerilor talentați din Republica Moldova.

Concursul “Tekwill Junior Ambassadors” se desfășoară în parteneriat cu Ministerul Educației și Cercetării al Republicii Moldova cu suportul financiar oferit de Delegația Uniunii Europene în Republica Moldova și Suedia.