„Informatica este disciplina care se regăsește în toate domeniile vieții.“

O săptămână productivă au avut elevii din instituție în cadrul Săptămânii informaticii, ghidați de cadrul didactic Corneev Valeria!

Elevii noștri au fost la înălțime descoperind lumea fascinantă STEM. Mentorul Alexandru Iacoban a ghidat tinerii în explorarea științei, tehnologiei, ingineriei, artei și matematicii.

Au participat cu entuziasm la activități extracurriculare care au pus accent pe explorare, creativitate și rezolvarea problemelor în domeniul digital și au înțeles cât de  importantă este  securitatea online.

Am fost martorii unor proiecte creative și inovatoare, iar pasiunea pentru tehnologie a strălucit în fiecare activitate desfășurată. Bravo tuturor elevilor noștri pentru implicare și curajul de a explora noi orizonturi digitale!

 #SăptămânaInformaticii #EducațieDigitală #ViitorulDigital”