Velomaraton în cadrul proiectului „Merg la școală cu bicicleta”

19.10.19- Grupul de inițiativă „Bicicliștii” au desfășurat Velomaraton în cadrul proiectului „Merg la școală cu bicicleta”. Participanți -elevii gimnaziului „Gh.Rîșcanu” . Scopul pricipal al acestui proiect este promovarea modului sănătos de viață în rândul tinerilor prin practicarea mersului pe bicicletă- ca o alternativă sănătoasă, eficientă și nepoluantă la traficul auto.

Acest proiect este implementat de „Bicicliștii” în cadrul Programului de granturi mici realizat de Fondul pentru Tineri Rîșcani în parteneriat cu DRÎTS din resursele financiare acordate de Consiliul Raional Rîșcani și cu suportul Fundației Est-Europene din resursele acordate de Suedia și AOPP din gimnaziu „Gh.Rîșcanu” .

#fondulpentrutineririscani
#fptriscani
#tineripentrutineri